Női Praktikák

Első gél lakkozásom :)

Sziasztok!

Nagyon szerencsés vagyok, mert az egyik szalon, ami a kis városunkban működik nőnap alkalmából indított egy játékot, ahol én lettem a szerencsés nyertes. Nyereményem egy gél lakkozás volt. Elég régóta ki szerettem volna próbálni, hogy milyen, mivel az én körmömön sajnos semmilyen körömlakk nem marad a helyén. Nagyon boldog voltam, ráadásul egy régi kedves barátnőmé a szalon, úgy hogy tudtam, hogy jó hangulatban fog eltelni a géllakkozás. Szerintem nem kell részletezni, hogy mi is az a géllak lényegében a körömlakk és a zselé egyvelege 🙂 ( ez egy szép megfogalmazás)

De lássuk az elkészült művet 🙂

Nagyon szép és igényes lett, örülök, hogy szépek lettek a körmeim. Nagyon szeretem festegetni a körmeimet, de nincs az a körömlakk, ami kibírná az én körmeimen. 🙂

Még egyszer nagyon szépen köszönöm! Most már több mint két hetesek  körmeim, de még így is vállalhatóak, hamarosan újra megyek, ha kíváncsiak vagytok rá arról is hozok egy posztot!

A szalon facebook oldala: Beauty Line Szépség Stúdió

Érdemes ellátogatni Nórihoz, hisz kozmetikus, kéz- és lábápoló, műkörömépítő. De a képek a munkáiról helyettem is beszélnek. 🙂 
De találhattok a szalonról is képeket, ami nagyon hangulatos és bájos, öröm volt eltölteni ott az időt! Hamarosan újra megyek. 🙂


Egyszerű, gyors és finom! :)

Sziasztok!

Ha még nem tudod, hogy mi legyen a mai ebéd, akkor segítek egy kicsit.
Nagyon szeretem a rakott dolgokat és szerencsére a családom is. Az egyik kedves kolléganőm 🙂 ihlette azt a receptet, ami számtalan módon variálható!
A lényeg, hogy olyan mit a rakott krumpli, de mégsem 🙂
Ahogy én készítettem:

Hozzávalók: ( mennyiséget nem írok, mert függ a tepsi méretétől)
-krumpli ( tudom, tudom burgonya, de én krumplinak hívom)
– kockázott bacon (épp ilyen volt itthon)
– tejföl(2 nagy dobozzal, de ez is ízlés kérdése)
– sajt
– fűszerek ( só, bors, ízvarázs)

Első lépés megfűzzük a krumplit úgy, ahogyan a rakott krumplihoz szoktad. Ahány ház annyi szokás én úgy tanultam, hogy feldarabolom és megfőzöm, de van aki egyben főzi, van aki meg sem hámozza és úgy főzi, majd ha kész utána hámoz és darabol, de van olyan is aki nyersen összedarabolja és nem főzi hanem egyből süti. 🙂 Amíg fő a krumpli, addig a kis bacon darabokat megsütöm egy serpenyőben. A tejfölöket a fűszerekkel és a reszelt sajttal összekeverem. Ha minden összetevő elkészült, akkor fogom a tepsit, öntök egy kis olajat az aljára, de akár a baconből kisült zsírt is tehetek az aljára, egy adag krumpli, bacon, tejföl és még egy ugyan ilyen sor, de a tejfölt nem teszem rá, csak a krumplit meg a bacont, betolom a sütőbe, összesütöm, kiveszem és rákenem a maradék tejfölt, szórok még egy kis sajtot és rásütöm. Kész is az egyszerű de nagyon finom ebéd! Aki szereti a hagymát az hagymát is tehet bele, de kolbásszal is helyettesítheti a bacont, vagy sonkával. Rengeteg variációban elkészíthető, olcsó és finom, könnyen és gyorsan el lehet készíteni. Nálunk nagy sikert aratott! Ha lesz majd friss paradicsom akkor szerintem azt is tenni fogok bele. 🙂

Szoktatok hasonló rakott dolgokat készíteni? Mi lesz nálatok az ebéd? 

Dr. Organic natúrkozmetikai márka legújabb felmérése

Még nem próbáltam Dr. Organic terméket, de kaptam Tőlük egy sajtóanyagot, amit érdemes megosztanom veletek. Eléggé elgondolkodtató! Személy szerin már eléggé régóta foglalkoztat az a gondolat, hogy teljes egészében áttérek a natúr termékekre. Meg is fogadtam, hogy ha elhasználom az arc, test- és hajápolási termékeimet áttérek natúr termékekre. 

kép forrása google
A natúrkozmetikai piacot szondázta a Dr. Organic natúrkozmetikai márka legújabb felmérése, mely hozott néhány meglepő eredményt is. Összességében elmondható, hogy kortól és nemtől függetlenül egyetértünk a natúrkozmetikumok előnyös tulajdonságaival, míg minimális hátrányaik nem tántorítanak el a használatuktól.

Az elmúlt évtized egyértelműen a bioélelmiszerek népszerűségének elsöprő növekedését hozta magával itthon és külföldön egyaránt, hozadékaként pedig kialakult egyfajta vásárlói tudatosság is, mivel ma már egyre többen gyűjtenek információkat a vásárlás előtt és nem fogadják kész tényként a bio jelzőt. A Dr. Organic online kutatása arra a kérdésre kereste a választ, hogy a fenti állítások mennyire igazak a natúrkozmetikumok esetében vagyis, hogy  mennyire vagyunk tisztában az ilyen készítmények előnyeivel, összetevőivel.

Tudjuk, hogy mitől natúr a kozmetikum

                Az eredmények talán még a készítőket is meglepték, hiszen a teljes magyar lakosságra reprezentatív kutatás eredményei szerint a hazai vásárlók közel háromnegyede tisztában van azzal, hogy milyen jellemzők alapján sorolhatunk egy terméket a natúrkozmetikumok körébe. Ráadásul a megkérdezettek között a hölgyek és az urak közel azonos arányban gondolták úgy, hogy az ilyen termékek legfontosabb ismérve, hogy „Nem tartalmaznak kőolajszármazékot, mesterséges színezékeket, parabéneket, egészségre káros anyagokat” valamint, hogy „Kizárólag természetes eredetű anyagokat tartalmaznak”. A Dr. Organic képviseletében Marinova Annamária egy korábbi kutatásra hivatkozva úgy vélte, hogy a természetes összetevők fontossága valóban igen jelentős: „Egy kutatás megállapította, hogy egy átlagos nő naponta több, mint 160 kozmetikai összetevővel találkozik, samponokban, tusfürdőkben, fogkrémekben, stb. Így nem mindegy, mit kenünk magunkra. Ezért kiemelten fontos, hogy a natúrkozmetikumokban nincsenek  vegyi termékek. A natúrkozmetikumok használata a bőr állagának tartós javulását jelenti, külsődleges és átmeneti megoldás helyett valójában a bőr öngyógyító, önregeneráló folyamatait aktivizálja, így az érzékelhető hatás az ilyen termékek esetében csak lassabban jelentkezik, azonban hosszabban tapasztalható. Éppen ezért, nem szabad azonnali eredményt várni, mint egy vegyi anyagokkal telezsúfolt készítmény esetében. Az illatok kapcsán pedig figyelembe kell venni, hogy a natúrkozmetikumok természetes eredetű – általában illóolajokból származó – illatanyagokat tartalmaznak. Mivel az illóolajokat növényekből vonják ki, így előfordulhat, hogy ha az adott összetevő illatát nem szereti a fogyasztó, a termék illatával sem lesz elégedett”.

Tarol az aloe és az e-vitamin

                A kutatás készítői azt is górcső alá vették, hogy a natúrkozmetikumok jellemző hatóanyagai közül a válaszadók melyek jelenlétét tartják fontosnak a készítményekben. Ebben a kérdéskörben már markáns különbség körvonalazódott a nemek és a korosztályok esetében. Az összes válaszadót tekintve a legtöbben az e-vitamin és az aloe jótékony hatásaira voksoltak, ezt az  eredményt azonban erősen befolyásolta, hogy az erősebb nem képviselői – a teafa mellett – szinte kizárólag ezt a két hatóanyagot említették. A hölgyek szinte azonos arányban szavaztak  – a fenti három mellett – az argánolajra, a manuka mézre, a gránátalmára és a holttengeri sókra is. A kérdések között az is szerepelt, hogy melyek azok az összetevők, melyeket a megkérdezettek egyátalán nem tartanak fontosnak. Ebben a kérdésben – nem meglepő módon – a 18-29 évesek markánsan különböző véleményt fogalmaztak meg, mint a többi korosztály képviselői. Számukra ugyanis az erős ránctalanító (anti-aging) hatású gránátalma – érthető módon – lényegesen kevésbé fontos. „A kutatás eredményei kellemes meglepetést okoztak, mert előzetesen nem gondoltuk, hogy a magyar vásárlók ennyire felkészültek a natúrkozmetikumok kapcsán. Így még fontosabb visszajelzés számunkra, hogy az alapanyagok közül a Dr. Organic család legfontosabb összetevőinek előnyeivel is tisztában vannak”.     



Ti használtok natúrkozmetikumokat? 

Tippek a tavaszi nagytakarításhoz!

Sziasztok!


Nyakunkon a tavasz, aminek én kifejezetten örülök, nem vagyok nagy tél párti. Ilyenkor kezdek feltöltődni energiával, ahogy kisüt a nap és már reggel világos van, rügyeznek a fák, csiripelnek a madarak. Ilyenkor nagyon szeretek pakolászni, a téli cuccokat elrakni (még ehhez egy kicsit hideg van, de 1-2 hét és itt a tavasz) és egy alapos nagytakarítás sem árt ilyenkor. 
Ha kíváncsi vagy olvass tovább, hogy milyen házi praktikákkal oldhatod meg egyszerűen a nagytakarítást! 



Szőnyegtisztítás: 

Egyszerűen meg lehet oldani, ha van otthon takarítógépünk vagy kölcsönzünk egyet, de akár szőnyegtisztító szolgáltatást is rendelhetünk házhoz! De itt bele kell nyúlni a pénztárcánkba. 
Ha nagy szőnyegünk van amit nem tudunk kiporolni, akkor arra nagyon jó megoldás lehet a szódabikarbóna!
Szórjunk szódabikarbónát a szőnyegünkre (akár illóolajjal is keverheted, így kellemes illatú lesz) bele is dolgozhatjuk egy partvissal, hagyjuk hatni egy fél órát és alaposan porszívózzuk ki. A szódabikarbónában még az is jó, hogy szagtalanítja a szőnyeget, tehát ahol benti kutya vagy macska van, ott érdemes rendszeresen megcsinálni ezt a szőnyegekkel és remekül szagtalanítja! 



Függönytisztítás: 

Először is érdemes kirázni a függönyt is a portól, mielőtt kimosnánk! Ne legyen gyűrött mosás után, és ne kelljen bajlódni a vasalással érdemes összehajtogatva beáztatni ill. kimosni. 
Szép fehér függönyt kapjunk, érdemes citromos vízbe áztatni, és utána kímélő programon kimosni, szintén összehajtva tegyük a mosógépbe. 
De szódabikarbónás vízbe is áztathatjuk a függönyeinket, szintén szépen fehérít, de ha nem akarunk áztatni akkor a mosóporhoz adjunk szódabikarbónát ( nem csak függönyöknél, más fehér textíliáknál is bevált módszer) . Érdemes mosás után visszaakasztani a függönyt így nem gyűrődik és nem kell vasalni! 🙂



Ablaktisztítás: 

Fontos, hogy ne olyan ruhát használjunk, ami könnyedén bolyhos lesz, én személy szerint papírtörlőt használok. 
A denaturál szesz jól oldja a szennyeződéseket, tehát 1 liter vízhez adjunk 1 dl denaturált szeszt, öntsük fele egy spriccelős üvegbe és ezzel takarítjuk meg az ablakunkat. (érdemes kesztyűt húzni, mert az alkohol szárítja a bőrt) de ugyan ilyen jó szolgálatot tehet az ecetes víz, viszont aki nem szereti az ecet szagát, az készítheti a fent említett denaturált szeszes ablaktisztítót. 
De aki nem akar öntözgetni, annak ajánlom, hogy vegyen szélvédőmosó folyadékot, hisz sokkal koncentráltabb, mint bármelyik ablaktisztító, és szép fényessé teszi az ablakot! 



Penész foltok eltávolítása: 

Leggyakrabban a fürdőszobában keletkezik, de előfordulhat a konyhában ill, a hálószobában is. A nedves, páradús levegő miatt alakul ki. Fontos, hogy távolítsuk el a penészt, nem csak esztétikai okokból hanem egészségügyi okok miatt is! 
A boltokba ma már mindenféle penész elleni szert lehet találni, de megbirkózik a penésszel a teafaolaj is, hiszen remek gombaölőszer. 1 evőkanélnyi olajat oldjunk fel 2 dl vízbe, öntsük a keverékünket egy szórófejes flakonba és fújjuk be vele z érintett területet, várjunk 1-2 órát és egyszerűen csak porszívózzuk le a falról a penészt. Érdemes, többször szellőztetni az olyan helyiségeket, ahol felüti a fejét a penész, egyszerűbb megelőzni mint eltávolítani! Ha egy tálba teszünk sütőport az magába szívja a felesleges párát azáltal is teszünk egy lépést a penész ellen. 


Fontos, hogy ezeket a praktikákat, először egy kis felületen próbáljuk ki! A nagytakarítást ne úgy képzeljük el, hogy mindent egy nap alatt megcsinálunk, érdemes a feladatokat beosztani. Valaki szobáról, szobára szeret haladni, ami egy jó ötlet, viszont az ablaktakarítást és függöny mosását szeretem 1 nap alatt letudni az egész házban. Ami még fontos, hogy érdemes fentről lefelé haladni, tehát először le portalanítani a szekrényeket igen a tetejét is és majd csak utána kitisztítani a szőnyeget és a végén jöhet a függöny és a többi textília kimosása. Nem árt végiggondolni és rendszerezni a teendőket akár napi lebontásba, így nyomon tudjuk követni és ha bevált akár minden évben követhetjük ez a tematikát! 
Ne feledkezzünk meg a jó zenékről sem ami elengedhetetlen kelléke a takarításnak és ha már itt tartunk remek kalória égetés is a tavaszi nagytakarítás! 🙂

Ti neki kezdtetek már a tavaszi nagytakarításnak? Van bevált módszeretek?

Bőrtípusok

Sziasztok!
Nagyon fontos dolognak tartam azt, hogy tisztába legyünk a bőrtípusunkkal!
Hogy miért olyan fontos? 
Mert nem mindegy, hogy milyen termékeket használunk az arcunkra, például egy rosszul megválasztott alapozó, amit száraz bőrre fejlesztettek ki és egy zsírosabb bőrű ember használja, lehet, hogy ezáltal még jobban eltömíti a pórusait és csak pattanásosabb és mitesszeresebb lesz a bőre és hibáztatja a terméket, holott lehet, hogy nincs azzal semmi baj, csak nem az ő arcbőrére találták ki. 
Sokat szenvedtem a bőrömmel, mivel eléggé pattanásos tinédzser voltam és gondoltam, ha alkoholos tonikot használok rá milyen jó lesz, mivel szárítja a bőrt ezáltal a pattanásokat is leszárítja. Egy- két hétig tökéletes volt, de utána mindig csak rosszabb volta helyzet. Azt gondoltam, hogy biztos megszokta a bőröm a tonikot és már szaladtam is, hogy vegyek más típusú tonikot. Viszont a tonikok tökéletesek voltak csak elfelejtettem hidratálni a bőrömet, mert azt gondolta, hogy aki pattanásos és zsíros arcbőrrel rendelkezik, nem kell krémezni, pedig DE. Fontos, hogy hidratáljuk a bőrünket, ezáltal, nem szárítjuk túl az arcbőrt. Én sajnos azt a hibát követtem el, hogy az alkoholos tonik teljesen kiszárította a bőrömet és erre a szervezetem úgy reagált, hogy még több faggyút termelt és ezt csináltam sajnos évekig. 
De nézzük, milyen bőrtípusok vannak! 
Normál bőr: 
A legszerencsésebb bőrtípus és a legritkább. 
Jellemzője:
egyenletes bőrfelszín, egyenletes szín, nincsenek pattanások, mitesszerek és száraz bőrfelületek, rugalmas. 
Kezelése: 
mint minden bőrtípusnál itt is fontos a rendszeres arctisztítás, ami a legfontosabb esténként, a sminket és a nap folyamán rárakódott szennyeződés letakarítása. Válasszunk normál bőre való termékeket, egy könnyed arctisztítót (fontos ne szárazz bőre vagy zsíros bőrre ajánlott termékeket használjunk, mert könnyen kiszáríthatjuk vagy eltömíthetjük zsíros krémekkel az arcunkat) ha úgy érezzük, akkor szerezzünk be egy nem alkoholos arc tonikot, vagy akár arctejet és végül hidratáljuk a bőrünket, egy könnyedebb arckrémmel, amit normál bőrre ajánlanak. Reggeli arctisztítást nem tartom rettentően fontosnak, mivel ha este megtisztítottuk, hidratáltuk, reggel nem biztos, hogy szükségét érezzük annak, hogy újra megmossuk az arcunkat ez egyén függő, de reggelente is fontos a hidratálás. Fontos az arcradírozás, de hetente 1 alkalom bőven elegendő.
Aki ilyen bőrtípussal rendelkezik, és szeretne arcmaszkot használni, én azt javaslom, hogy revitalizáló, nyugtató, könnyed formulájú termékeket keressen. 
Zsíros/olajos bőr: 
Jellemzői:
fénylő, olajos bőr,  legfőképp a T-zónában (homlok, orr, áll), pattanások, mitesszerek, tág pórusok
Kezelése:
nagyon fontos itt is az esti arctisztítás, és ennél a bőrtípusnál, ha reggel is tapasztaljuk, hogy zsíros a bőrünk akkor reggelente is fontos az arc lemosása. Zsíros bőrre kifejlesztett szappanokkal illetve arclemosóval. Nekem is zsíros bőröm van és én kettő fajta tonikot használok, egy alkoholosat és egy nem alkoholosat, amikor érzem, hogy a bőröm nagyon zsíros tehát reggelente is fénylő arccal kelek fel akkor használok alkoholos tonikot, de amikor érzem, hogy nem zsíros annyira a bőröm, nincs tele pattanással az arcom, akkor a nem alkoholos tonikot használom, hogy ne szárítsam túl az arcomat. Viszont reggelente mindig használok tonikot, akkor is, ha nem használok arctisztítót és utána hidratálom az arcomat. Tonizálás után fontos, hogy hidratáljuk a bőrt én a könnyed, gél állagú termékeket szeretem, amik nem tömítik el a pórusaimat és könnyedén beszívódnak és nem hagynak zsíros érzést maguk után. Fontosnak tartom, hogy hetente 1-2 alkalommal radírozzuk át az arcunkat arcradírral, ezáltal is segítve az elhalt hámsejtek eltüntetését, így nem fokozzuk a mitesszerek kialakulását. 
Arcpakolásnak én a tisztító arcpakolásokat szeretem, ezek általában agyagos termékek, mivel az agyag nagyon jól kitisztítja a pórusokat, de én szoktam utána nyugtató pakolásokat is használni, amik hidratálják és feltöltik a bőrt. De ha sok gyulladt pattanás van az arcodon érdemes gyulladáscsökkentő arcmaszkot bevetni. (lesz bejegyzés, hogyan ápolom én az arcbőrömet, ott leírom majd a nekem bevált módszereket)
Vízhiányos, száraz bőr:
Jellemzői:
tapintása érdes, fakó színű, húzódó érzés, gyakran mitesszerek jelennek meg.
Kezelése: nagyon fontos, hogy kerülni kell az alkoholos termékeket. Krémes arctisztítót, tonik helyett arctejet ajánlok. Nagyon fontos a megfelelő hidratálás. Nem egyszerű megtalálni a megfelelő hidratálókrémet, fontos, hogy vízmegkötő hatású legyen. Nagy hangsúlyt kell fektetni a hidratálásban akár külön nappali és esti arckrémek bevetésével. Esti krém lehet zsírosabb, tömörebb krém, ami az éjszaka folyamát hidratálja, táplálja a bőrt. Reggelre pedig lehet egy könnyedebb krémet használni, ami hamarabb beszívódik, de hidratál egész nap. Ennél az arctípusnál a leg jellemzőbb, hogy sok termék irritálja a bőrt, nagyon nehéz megtalálni a megfelelő terméket. Ha bármilyen irritációt érzel, vagy nem érzed, hogy megfelelően hidratálja a bőrödet a termék érdemes lecserélni.  Arcradírozás kéthetente egyszer ajánlott. 
Arcmaszkoknál pedig a revitalizáló és hidratáló krémes állagú maszkokat használjanak. 
Vegyes/kombinált bőrtípus: 
Jellemzői:
vannak az arcon olyan területek, ahol száraz, vízhiányos részek vannak, de valahol zsíros pattanásos területekkel találkozol. 
Kezelése: 
egyik területet sem szabad elhanyagolni, tehát nem szabad csak zsíros illetve csak száraz bőrre való készítményekkel ápolni. A leggyakoribb, hogy a T-zónában zsírosabb a bőrünk, de az orcánk pedig száraz. Itt sajnos kísérletezgetni kell, árulnak igaz kombinált bőrre való termékeket, itt nem ajánlom az alkoholos tonikot, vagy csak azokon a részeken törüljük, át ahol zsírosabbnak érezzük a bőrünket. Használhatunk két különböző hidratáló krémet is ha nem érezzük elégnek a száraz területekre.
Arcradírozást itt is fontosnak tartom, de itt válasszunk inkább olyan terméket ahol krémesebb és nem túl durva szemcséket tartalmaz, hogy a száraz felületet ne irritáljuk. Arcmaszknál, tehetünk fel akár kettő arcmaszkot is tehát külön a T-zónára, és külön az orcákra. Nem egyszerű egy kombinált bőrtípus kezelése, de sajnos ez a leggyakoribb. 
Nem vagyok kozmetikus, tehát érdemes ellátogatni a kozmetikushoz, és megkérdezni tőle, hogy milyen bőrtípusba tartozol, sőt érdemes rendszeresen járni kozmetikushoz és nem otthon nekiesni a mitesszereket eltávolítani, hiszen ebben ő a profi és inkább szakemberre kell bízni. Tudom, nem egyszerű jó kozmetikust találni, de ha egyszer megtalálod érdemes rendszeresen felkeresni. 
Muszáj megemlítenem , hogy sokszor hormonális illetve egészségügyi okok, rossz táplálkozás, nem megfelelő életmód is lehet, egyes bőrtípusok kialakulása mögött. Tehát a kozmetikus mellett érdemes ellátogatni a bőrgyógyászhoz is! 
Fontos megemlítenem, hogy az évszakok váltakozásával a bőröd is sokszor változik, tehát télen inkább szárazabb az ember bőre nyáron viszont pont fordítva, vagyis nem biztos, hogy mit télen használunk terméket ugyan olyan jó lesz nyáron is, nem biztos, hogy ugyan azt a hatást éred el vele. de az évek múlásával is változik a bőröd!
Az is fontos, hogy attól, hogy neked vagy a barátnődnek beválik egy termék még nem biztos, hogy mindkettőtöknek beválik ugyan az a termék, hiába egyforma a bőrötök. Ezt mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, nem biztos, hogy rögtön megtalálod azt a hidratálókrémet vagy azt a tonikot, ami számodra megfelelő ezért is érdemes szakember véleményét is kikérnek. 
De ami a legfontosabb, hogy minden nap tisztítsd meg az arcod, hiszen tele van a levegő szennyeződésekkel, amit érdemes és ajánlott és nagyon meg fogja hálálni a bőröd, hogy ha letakarítod. 


Te milyen bőrtípusba tartozol?

Almaecet ~ Házi praktikák

Sziasztok! 

Az első bejegyzésben sok-sok tippet olvashattok az almaecetről, mivel nagyon sok területen kihasználható csodaszer. 


De, hogyan is készül az almaecet? 

Az ecetsav (CH3COOH) lényegében megerjedt alkohol. Ahhoz, hogy almaecetet kapjunk, az alma levéhez ecetsav baktériumokat adnak. A gyümölcsecetek sokkal gyengébbek a háztartási ecettől ezért számos más területen is lehet alkalmazni. 

Gyógyászatban:

Az ecetről az gondolná az ember, hogy savas, de nem minden esetben. Akinek a szervezetében sok sav termelődik, jótékony hatással lehet rá, ha étkezések előtt egy pohár vízbe egy kanál almaecetet tesz és megissza, mivel jótékony lúgosító hatása van az almaecetnek. Fogyókúrázóknak is érdemes kipróbálni segít a fogyásban, és sok vitamint tartalmaz, például: nátrium, magnézium, szilícium, kalcium, kálium, fluor és foszfort is. Sokan hajlamosak drasztikus diétába kezdeni és elfelejtkeznek a fontosabb vitaminokról, viszont az almaecetben sok fontos vitamin található, amit egyszerűen tudunk pótolni a diétánk alatt is. 
Béta-karotin tartalma miatt csökkenti a koleszterint szintet. Antioxidáns tartalma miatt megköti a szabad-gyököket így a szív és érrendszeri betegségek megelőzésében is fontos szerepet játszik. 
Gomba- és baktériumölő hatással is bír. 


Hajápolás:

Milyen hajproblémákra ajánlott?

-korpás hajra
– fénytelen hajra

Almaecetes hajöblítést szoktam készíteni nem minden hajmosás után, de néha-néha amikor látom, a hajamon, hogy nagyon fénytelen, viszket a fejbőröm esetleg ha megjelenik a korpa. 
Megmosom jól a hajamat, balzsamozom és természetesen jól kiöblítem a hajamat, majd egy tálba, engedek vizet és teszek bele kb 2-3 evőkanál almaecetet és ezzel jól leöblítem a hajamat, bele is masszírozom és kész is, nem szoktam utána még sima vízzel leöblíteni, akit nagyon zavar az almaecet illata kiöblítheti, de amint megszárad a hajad elillan a kellemetlen illat is. Segít leoldani a sampon és balzsam maradékát a fejbőrről és a hajszálakról, sőt a hajszálra rakódott vízkövet is leoldja ezáltal fényesebb lesz a haj. 


Bőrápolás:

Pattanásos bőrűek figyelem! 
Tonikként is alkalmazható persze csak szigorúan hígítva és ami fontos, hogy elsőre csak kis adagot készítsetek. Egy rész almaecet, három rész szénsavmentes ásványvíz. Arcmosás után érdemes vele áttörölni, mivel baktériumölő hatása van, hámosít és mivel szárít így csökkenti a faggyútermelést, ezért fontos, hogy utána hidratáljátok a bőrötöket. 
Ha viszont kijött egy hatalmas csúnya duzzadt pattanás érdemes úgy alkalmazni  mint a teafaolajat, vagyis egy fültisztító pálcikára cseppenteni almaecetet és ezzel leecsetelni a pattanást, segít levinni a gyulladást és segít leszárítani. 

A konyhában:

Elsősorban salátákhoz szokták alkalmazni dresszingként, vagy páclevek elkészítéséhez a savassága miatt. 
Személy szerint még egyik területen sem alkalmaztam, mert jobban szeretem a joghurtos dresszingeket a páclébe pedig eddig citromlevét tettem, de legközelebb ki fogom próbálni. 
De van egy fantasztikus oldal, ahol rengeteg receptet találhatunk, amihez szükséges az almaecet: Nosalty

Ti milyen területen alkalmazzátok az almaecetet? Van bevált praktikátok? 

Bevezető

Sziasztok!

Krisztin vagyok 23 éves és szeretek blogolni. Volt egy másik blogom is, de közben egy kicsit megváltoztam és másabb témájú bejegyzéseket is szeretnék írni, mint csak termékteszteket.
Kezdek felnőni, igazán érdekelnek a konyhai fortélyok, a hatékony takarítási tippek, és persze a szépségápolás is. Szeretek ezekben a témákban kísérletezni és sokat olvasni.
Ezt a blogot igazság szerint a kedves kollegináim ihlették, mivel az étkezőben sok ilyen témát vetünk fel ebédidőben és én szeretek tanácsokat osztogatni, főleg szépségápolással kapcsolatban és arra gondoltam, mi lenne ha le is írnám őket. Remélem ezzel másoknak is segíthetek, pluszban Ti is segítetek nekem, a saját ötleteitekkel.
Nagyon izgulok, remélem tetszeni fog a blogom és kialakulhat egy kis közösség. 🙂

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!